Kancelaria Skibiński and Sosnowska

Kancelaria

Kancelaria została założona przez adwokata, doradcę restrukturyzacyjnego Przemysława Skibińskiego i adwokat Monikę Sosnowską. Posiadamy doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, jak i osób fizycznych na terenie całego kraju. Naszym celem jest zbudowanie relacji z Klientem, pozwalającej na świadczeniu usług o najwyższej jakości na każdym etapie sprawy. 
Zaangażowanie w świadczenie pomocy prawnej pozwala na zrozumienie sprawy i zaproponowanie najkorzystniejszego dla Klienta rozwiązania. Zdobyte doświadczenia połączone z bogatą wiedzą pozwalają na profesjonalne podejście do zleconych spraw, lecz także na poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań w interesie Klienta.
Kancelaria zajmuje się kompleksową obsługą prawną w sprawach z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, w tym negocjowaniem umów i porozumień,  oraz reprezentacją Klientów w sporach sądowych. Kancelaria świadczy usługi zarówno na rzecz osób prawnych, jak i fizycznych.
Posiadane uprawnienia adwokata i doradcy restrukturyzacyjnego a także stała współpraca z biegłymi z zakresu wyceny nieruchomości, przedsiębiorstw czy techniki motoryzacji, pozwala na udzielenie kompleksowej pomocy naszym Klientom.
Dzięki zaufaniu stałych Klientów, którzy powierzają kancelarii prowadzenie kolejnych spraw oraz polecają nasze usługi innym, dotychczas z powodzeniem zakończyliśmy już ponad 6000 postępowań.


Przemysław Skibiński – adwokat, doradca restrukturyzacyjny 

adwokat skibinski.jpg (1).jpg (912 KB)

Jestem Absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Po ukończeniu studiów odbyłem aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Częstochowie a następnie w 2015 roku zostałem wpisany na listę adwokatów.

W ramach poszerzania kompetencji zawodowych w 2021 roku uzyskałem licencję doradcy restrukturyzacyjnego oraz ukończyłem studia podyplomowe z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.

Od początku pracy zawodowej zajmuję się obsługą przedsiębiorców, wobec czego każde potencjalne zlecenie w pierwszej kolejności oceniam pod względem korzyści płynących dla Klienta.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu podmiotów, które z uwagi na profil działalności permanentnie prowadzą setki sporów sądowych.


Monika Sosnowska – adwokat

Jestem Absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po ukończeniu studiów odbyłam aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Częstochowie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w renomowanych kancelariach prawnych w Warszawie i Częstochowie.

Od początku praktyki zawodowej wspierałam przedsiębiorców w bieżącej obsłudze prawnej, zyskując ich zaufanie świadczyłam pomoc prawną w sprawach z zakresu prawa rodzinnego (o rozwód, o alimenty) oraz spadkowego.

Wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów z branży budowlanej i transportowej zdobyłam zarówno w ramach współpracy z kancelariami prawnymi, jak również jako in-house lawyer w międzynarodowej korporacji działającej na rynku budownictwa infrastrukturalnego i kubaturowego. Posługuję się językiem angielskim.